Rodinné focení – páry, malé i velké rodiny – ateliér, exteriér i lifestyle focení u Vás doma

Rodina, ať jste dva, tři nebo šest (a více), určitě se domluvíme. Můžeme se domluvit na focení u Vás doma či na zahradě, kdekoli venku (v lese, v parku, na louce, na kopci, na cestě, v zoo, v botanické zahradě, na výletě,…), nebo u mě v malinkém ateliéru. Fotím i speciální příležitosti jako jsou narozeninové i jiné oslavy.

Čekáte miminko a chtěli byste pár pěkných fotek bříška? Těhotenské focení můžeme také naplánovat kamkoli, záleží na Vás, jakou máte představu – pro krásné, čisté, kontrastní, černobílé fotky je vhodné zvolit ateliér – ať už se jedná o samotnou maminku nebo i párové fotky. Intimní, v přirozeném prostředí, u okna, na posteli – ty jsou nejlepší u Vás doma a nebojte se, skutečně není potřeba hodně místa, fotit se dá v paneláku, v bytovce i rodinném domě. Vzdušné, sluníčkové, hravé fotky pak nejlépe vzniknou venku. Ukázky najdete v galerii dole.

Pro ty, kdo by měli raději fotky v přírodě, najdeme společně ideální lokalitu a tam se vypravíme fotit. V tomto případě hraje důležitou roli i světlo, tím pádem čas, kdy se setkáme. Na přímém poledním světle je obtížnější vytvořit pěkné fotky. Ideální doba pro začátek focení, aby vznikly fotografie podobné té nahoře je hodinu, maximálně dvě před západem slunce případně po východu slunce – a to se liší podle roční doby.

Máte zájem o novorozenecké fotografie? Jak jste si možná všimli, nefotím novorozené děti zabalené do wrapů, focení miminek ale zbožňuji. Novorozence fotím v domácím prostřední, s rodiči nebo alespoň maminkou (volné, lifestylové focení). Vypadá to tak že přijedu za Vámi domu a budu fotit, jak se k sobě tulíte, mazlíte, jak se navzájem poznáváte a užíváte si jeden druhého.

Ceník rodinného, párového, individuálního focení

Pár hodin běžného dne - Lifestyle

 • u Vás doma, v parku, v zoo, na kopci, pod kopcem, v lese, nebo pojďme třeba na pouť!…
 • 1-2 hodiny focení 
 • kolekce fotografií v elektronické podobě
 • 10 fotografií tištěných ve formátu 15×23

3 500 Kč

Jeden Váš Neobyčejně obyčejný den

 • Aneb, na jeden den se stanu součástí Vaší rodiny, Vašim soukromým dokumentaristou, který bude zaznamenávat běžné okamžiky Vašeho dne. Úsměvy, slzičky, polibky, obětí a to všechno okolo… focení u Vás doma, na výletě, v parku, v zoo, na kopci, pod kopcem, v lese, během narozeninové oslavy, návštěvy prarodičů,… 
 • 8-10 hodin s Vámi 
 • balík fotografií v elektronické podobě
 • 20 fotografií tištěných ve formátu 15×23

15 500 Kč

MALINKÉ SETKÁNÍ V domácím ATELIÉRU

 • focení v domácím, rodinném ateliéru pro 1-5 osob
 • 30 minut focení 
 • balíček fotografií v elektronické podobě (kombinace čistých ateliérovek a „zákulisních“ snímků)
 • 10 fotografií tištěných ve formátu 15×23

2 900 Kč

VELKÉ SETKÁNÍ V Domácím ATELIÉRU

 • focení v domácím ateliéru pro 1-6 osob
 • 1-2 hodniny v ateliéru 
 • balíček fotografií v elektronické podobě (kombinace čistých ateliérovek a „zákulisních“ snímků)
 • 10 fotografií tištěných ve formátu 15×23

4 500 Kč

Focení ve velkém ateliéru v centru Prahy

Je možné se dohodnout i na focení ve větším ateliéru v centru Prahy, v tomto případě musím poptat ateliér zvlášť a stanovení termínu tak může trvat o chvíli déle. Také je nutné počítat s poplatkem 1000 Kč za pronájem.

Přídavky

Tištěné fotografie navíc

 • 10 ks: 10×15 … 150 Kč
 • 10 ks: 15×23 … 250 Kč
 • 5 ks: 20×30 (A4) … 350 Kč
 • Fotokniha v plátěné vazbě od 3 100 Kč

Všechna focení je nutné objednat předem.

Fotoknihy a alba uchovávají naše vzpomínky

Vizážistka

Chcete se před focením nechat nalíčit a upravit od profesionální vizážistky? Není problém ji domluvit. Pro více informací se ptejte.

Počítejte s tím, že úprava vizážistkou trvá obvykle 30-60 minut.

Cesta

Ráda přijedu kamkoliv po republice. Když fotím mimo Prahu, cestovné stojí 6 Kč/km (počítáno z Radotína i se zpáteční cestou). Není problém domluvit na jeden den třeba dvě rodiny na stejném místě a dopravu pak rozpočítat – zamyslete se, jestli máte v okolí někoho, kdo by do toho šel s Vámi ;).

Vizážistka líčí klientku v ateliéru před focením

Průběh focení

U rodin je průběh občas nepředvídatelný. Obecně vzato, domluvíme se předem na tom, jakou máte představu, co byste si s sebou měli přinést, přijdete a uvidíme, jakou budou mít náladu děti.

Když jsme venku, mohou děti víc blbnout, můžete vzít balon, bublifuk, deku a celkově je to volnější. Při focení v ateliéru už jsem sice měla taky míče, míčky a hokejky, ale není to úplně ono.  

Délka focení se odvíjí podle toho, jaká je nálada a jak daleko jdeme.

Úprava fotografií

Fotografie nechávám v přirozených barvách, aby byly nadčasové. Nedělám žádné velké retuše – odstraňuji to, co by nebylo vidět třeba za týden – to znamená pupínky, škrábance, u dětí pak odřeniny, razítka na rukách a podobně. Pokud chcete odstranit nějakou jizvu, stačí říct. 

Lifestyle rodinné focení v přírodě s dětmi na procházce

Předání fotografií

Fotografie nejdříve posílám prostřednictvím online galerie, odkud si je můžete stáhnout a hlavně z vybrat ty, které budete chtít vytisknout.

Až budou fotky vytištěné, pošlu Vám je i ve formátu JPG v rozlišení pro velkoformátový tisk, kdybyste si je chtěli sami nechat v budoucnosti dotisknout.

Neupravené fotografie nejsou hotové, tudíž je ani nepředávám. Není možné si odnést celou složku needitovaných snímků, ani snímky ve formátu RAW.

 

Rodinný fotograf Praha

Galerie portrétů, rodin, párů i jednotlivců z ateliéru i přírody