Otevírací doba

Alžběta Pilařová - portrétní fotografka - zachování vzpomínek

Od začátku podnikání se potýkám s problémem otevírací doby. Google má rád jasně nastavenou dobu a neumožňuje ji okomentovat. Jsem tedy nucena ji dát odtamtud úplně pryč. To ale neznamená, že nikdy nejsem dostupná.

Otevírací doba je proměnná. Nefotím pouze v ateliéru, fotím i venku, na lokacích, akce a svatby. A každé focení nějakou dobu trvá. Z toho důvodu je vždy nutné se předem domluvit na jakémkoli focení.

Je možné si domluvit focení na dopoledne, odpoledne i večer. Víkendy věnuji převážně svatbám případně výuce (a nějakému osobnímu času), ale pokud chcete přijít s rodinou a jindy, než o víkendu se nesejdete, tak najdeme i společný termín o víkendu.
Rodinné focení v exteriéru (venku) je vhodné dělat v pozdním odpoledni, kdy je sluníčko nízko (tento čas se v průběhu celého roku mění) obecně:

Po – Pá: 16:00 – 19:00

Focení v ateliéru není omezené časově, protože v ateliéru používám záblesková světla, mohu tedy fotit i po tmě, což je dobré hlavně v zimním období. Obecně:

Po – Pá: 14:00 – 18:00

Mrzí mě, že to musím říct nahlas, ale kvůli špatným zkušenostem je nutné to zmínit. Vhodná doba pro telefonickou domluvu focení je v dopoledních hodinách, kdy jsem většinou v kanceláři, pracuji na fotkách a jejich editaci, na marketingu, papírování a ostatních věcech, které k podnikání patří. Odpoledne většinou fotím a nemohu brát telefony, stejně tak, když jsem na svatbě, tak netelefonuji a ani „after office hours“, tzn. po sedmé hodině večer. Skutečně je nejlepší napsat mail. Vše bude černé na bílém a pak já i Vy můžeme v konverzaci dohledat všechny informace.

Tatevik & Vahan - svatební fotografie Praha
Rodinné focení - sestry - Praha