Přeskočit na obsah

Obchodní podmínky

Fotografka Alžběta Kopřiva
Sídlo firmy:
U Sanatoria 444/30
153 00 Praha 16 – Radotín

IČ 02583470

I. Autorská práva

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografky a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autorky. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci, „business portréty“ mohou být použity i pro osobní komerční propagaci (i pro ně ale platí že jsou předmětem autorského práva a samotné nesmí být prodané do fotobanky apod.).

II. Objednávka

Objednávky přijímám emailem fotografka@alzbetakopriva.cz nebo prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách. Objednáním se na focení automaticky potvrzujete porozumění a přijetí těchto podmínek, stejně tak s mým autorským přístupem a fotografickým stylem, s kterým fotografuji.

Objednávka slouží i jako souhlas k využití některých fotografií pořízených v rámci našeho společného focení k mé prezentaci, pokud nechcete, aby byly některé fotografie zveřejněny, informujte mě o tom po vybrání fotografií k editaci. Pro jiné využití těchto fotografií je fotograf povinen si vyžádat souhlas klienta.

Pokud se objednaného fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, kontaktujte mě, prosím, co nejdříve – Váš termín můžeme bez problémů přesunout.

Objednací doba se odvíjí od momentální obsazenosti a může se lišit (nebývá ale delší než 14 dnů).

III. Cena focení

Všechny ceny se odvíjí od aktuálního ceníku na těchto stránkách.
Při focení mimo Prahu si účtuji 6 Kč/km počítáno se zpáteční cestou.

IV. Rezervační poplatek a platba

Pro každé focení je stanoven rezervační poplatek (40% z ceny focení), který je splatný před samotným focením a provádí se převodem na účet. Poplatek je nevratný, ale v případě potřeby je možné přesunout focení na nový termín.
V případě, že dojde ke zrušení objednávky z mé strany a nesjednáme náhradní termín, jsem povinna vrátit objednateli rezervační poplatek, a to nejpozději do 7 dnů od oznámení o zrušení objednávky.

V případě zrušení objednávky ze strany objednavatele rezervační poplatek propadá. Pokud se podaří uvolněný termín obsadit, zálohu vrátím.

Faktura na zbylou částku je vystavená po odeslání náhledů hotových fotografií. Po proplacení faktury je objednatelům umožněno stažení hotových fotografií.

V. Svatební focení

U svatebního focení uzavírám s klienty smlouvu, ve které je vše konkretizované. Fotografií ze svatebního dne bývá mnohem více, klientovi jsou doručeny reportážní snímky v elektronické podobě se standardní editací (viz níže), k výběru posílám pouze aranžované snímky.
Doručení elektronických fotografií ze svatby může trvat 7 – 20 dnů.

VI. Dokončení zakázky

Elektronické soubory jsou předány odkazem na přímé stažení ve formátu .zip. Tento balíček obsahuje dvě složky – online, která je určená pro sdílení fotografií na internetu, sociálních sítích a mailem; a print, ve které jsou fotografie v tiskové kvalitě. Odevzdávám pouze vybrané editované fotografie ve formátu JPG. Fotografie ve formátu RAW neposkytuji.

V případě objednání tištěných fotografií, vytištěné fotografie mohou být vyzvednuty na adrese sídla nebo zaslány do Balíkovny, Zásilkovny nebo PPL boxu.

VII. Reklamace

Spokojenost zákazníka je pro mě důležitá. Náhledy ukazuji v průběhu focení a ujišťuji se, jestli jste spokojení. Pokud si budete přát u některé fotografie více nebo méně editace nebo retuše, dejte vědět než Vám odešlu hotové fotografie ke stažení, pozdější reklamace není možná.

Tyto podmínky jsou platné od 1. července 2017 (aktualizace leden 2022). V případě nejasností mě, prosím, kontaktujte.